Okulary czy soczewki?

5
(1)

W ostaniem czasie coraz więcej osób pracuje przed komputerem i stąd ma problemy ze wzrokiem. Ciągłe patrzenie w ekran monitora z bliskiej odległości ogranicza mruganie, a tym samym nawilżanie oczu. Nierobienie przerw powoduje przemęczenie narządu wzroku.

Aby zoptymalizować pracę przed komputerem, należy przede wszystkim doprowadzać do sytuacji, w której co godzinę pracownik zrobi pięcio-minutową przerwę. Podczas tego czasu najlepiej, by popatrzył przez okno. Obserwacja tego, co znajduje się na zewnątrz jest naturalna dla naszych oczu. Dobrze jest również na zmianę patrzeć w punkt, gdzie jesteśmy w stanie utzrmać wzrok na jednym elemencie, który jest blisko oraz na drugi w oddaleniu. To ćwiczenie jest dobre dla narządu wzroku. Niestety wiele osób o tym zapomina.

Dobrą opcją podczas pracy przy komputerze są okulary. Ci, którzy noszą soczewki doprowadzają do sytuacji, gdzie oczy są podwójnie zmęczone. Należy pamiętać, że soczewki wkładamy do oczu jako ciało obce i możemy je nosić tylko kilka godzin dziennie. Jeśli kiedykolwiek mieliście soczewki, zastanówcie się na jaki czas je zakładacie. Z pewnością odpowiedzią będzie cały dzień – od rana do samego wieczora. A przecież są i tacy, którzy zapominają zdjąć je na noc. Soczewka znajdująca się w oku może je podrażniać. Najbezpieczniejsze jest stosowanie jednorazowych, jednak jest to również najdroższe rozwiązanie. Soczewki kilkudniowe czy nawet miesięczne wymagają zdejmowania do specjalnego pojemnika uzupełnionego wcześniej specjalistycznym płynem. Pojemnik jest dwukolorowy, by mieć pewność jaką stroną soczewki się w nim znajdują. Do tego posiada oznaczenie dla prawego i dla lewego oka – przecież zdarza się, że nasze oczy mają wady o różnych wartościach.

Soczewki z pewnością są dobrym rozwiązaniem podczas wakacji, kiedy jest gorąco. Dają poczucie wygody i wydaje się, że zmysł wzroku działa prawidłowo. Okulary w gorące dni sprawiają, że skóra pod oprawą staje się wilgotna i może to powodować dyskomfort. Czasami nawet odciskają się w okolicach nosa ze względu na swoją zbyt dużą wagę, bądź nieodpowiednie dopasowanie.

Wróćmy jeszcze do pracy przed ekranem monitora. W ostatnim czasie na rynku jest sporo szkieł, które zawierają w sobie filtr światła niebieskiego, które emitowane jest z komputerów. Oprawy z takimi soczewkami okularowymi sprawiają, że kolory zostają nieco zniekształcone. Wszystko widzi się w cieplejszych barwach, tak jakby nałożyć na otaczający świat delikatną sepię stosowaną w programach graficznych. Opinie na temat niebieskich szkieł są jednoznaczne – faktycznie zmniejszają dolegliwości związane z pracą przed monitorem. Są tacy, którzy stosują je jedynie przez osiem godzin dziennie, gdy patrzą w ekran, jednak znajdziemy również takie osoby, które w tych okularach chodzą na co dzień.

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Akcesoria do domu tani zakład pogrzebowy warszawa oponydriver katalog firm apartamenty hiszpania warszawa wola komornik wywóz gabarytów warszawa Worki Big Bag warszawa Wynajem zsypów budowlanych warszawa wynajem kontenerów warszawa przewoz materialow uslugi hds warszawa Porządkowanie terenów warszawa Likwidacja dzikich wysypisk warszawa Wywóz odpadów budowlanych Warszawa wywóz papy Warszawa obp adwokat-piotr baron-przeprowadzki.szczecin dom jednorodzinny projekt Kampanie Google ads Łódź badanie rynku domieszki i dodatki do betonu cicha klimatyzacja do mieszkania artykuły papiernicze online całoroczny dom nad jeziorem ferienhaus in polen direkt am see digital signage cleaning material manufacturer mopy groothandel maskers microfiber mopp bramy garażowe jelenia góra bramy garażowe Hörmann jelenia góra Serwis bram garażowych Hormann Jelenia Góra Bramy garażowe Jelenia Góra uprawa brokuła biura księgowe warszawa budowa narzędzi tłocznych rowerowa stacja naprawcza analiza jpk karta pobytu czasowego application for a work permit for a foreigner дазвол на працу для замежніка indywidualna ochrona słuchu zatyczki do uszu akcesoria do roweru klima mdv bardotka cena czynnika r32 akcesoria do samochodua białe podkolanówki złączki przewodów klimatyzacji klima przenośna Plakaty Producent drzwi ukrytych Brokuł burgery boulettes de boeuf meble do kuchni na wymiar warszawa meble kuchenne na wymiar warszawa meble łazienkowe na wymiar warszawa Szafy na wymiar warszawa naturalne suplementy witaminowe